עפות בטוח

22/06/2022

0

שתפי:

אהבה עצמית / בריאות נפשית / התפתחות אישית / זוגיות ואהבה / חברות / עבודת ה' / קשר בריא / רשתות חברתיות / תשובה ותיקון

היי עד כמה זה גרוע לא לראות את עצמך בעתיד? אני מסיימת ללמוד 12 שנות לימוד ואף פעם לא תיארתי לעצמי שאני כ"כ אפחד לצאת לדרך הזו. כשהייתי קטנה יותר תמיד רציתי להיות עצמאית, רציתי לסיים את הבית ספר להתחיל לעבוד ולקנות את כול הדברים שלא יכולתי להרשות לעצמי. עד כיתה ז' הייתי שונה לגמרי ממה שאני עכשיו למרות שגם בשנים האלו היו כ"כ הרבה עליות ומורדות הייתי בסדר. אהבתי את עצמי והיה לי ביטחון עצמי , תמיד ידעתי להרים לעצמי וגם לפעמים שלא הייתי מצליחה במשהו לא הייתי לוקחת את זה קשה הייתי בסדר. מאמצע כיתה ז' הרגשתי שמשהו קורה בגישה שלי לעצמי אבל תמיד ידעתי שזה הגיל שמתחילים לבחון את עצמך יותר והאמנתי שאם הזמן ושינויים שאני ארצה לעשות יהיה בסדר. תמיד הייתי הילדה הזו שמה שדחף אותה להמשיך היה הרצון להיות אמא , להקים משפחה ולתת להם את ההרגשה שאני תמיד שם בשבילם לתת להם את ההרגשה שהם יכולים להיות פתוחים איתי. קיבלתי חינוך מדהים מההורים שלי אבל אף פעם לא יכולתי לבוא ולשתף מישהו מהמשפחה שלי או מהחברות רק כי אני לא רוצה להראות להם שקשה לי וגם כי אני יודעת שלכול אחד יש את הקשיים שלו, חשבתי שזה יעבור ושאני יהיה בסדר ושזה רק תקופה קשה. בכיתה י'- י"א התקרבתי להקב"ה ברמה כזו שהתחזקתי הפסקתי לצאת עם מכנסיים, ללכת לבית כנסת , פה ושם לשיעורי תורה , לקרוא קריאת שמע כול לילה למרות הקושי והרגשתי טוב היה לי טוב . הביטחון שלי בה' גרם לי להאמין שיהיה טוב והביטחון שלי דיי השתפר, האמנתי שלא משנה מה יהיה בסדר ושכול דבר מוביל אותי לדרך הטובה ביותר בשבילי. בכול מקרה משהו השתבש בתקופת המעבר בין כיתה י"א לי"ב זו הייתה הנפילה הכי קשה ניסיתי להעסיק את עצמי בחופש הגדול מלעשות דברים שלא רציתי והצלחתי ואז נדבקתי בקורונה והייתי כמה שבועות בבית , כמה שבועות שגלשו לתחילת השנה שלי בכיתה י"ב ובתכלס לא היה איכפת לי שאני פספסת את הרגעים האלו, הרגשתי כ"כ הרבה דברים שאני לא מצליחה להביע אותם כמו שצריך. מה שכן, לגמרי השתניתי יש לי כ"כ הרבה דאגות ופחדים שאני רק מחפשת דרכים לברוח מהם וזה פשוט בלתי אפשרי. אני פשוט ממשיכה ומנסה לקוות שזה באמת תקופה קשה שתעבור. אני כ"כ מפחדת שאני יעשה משהו שאני אתחרט עליו, אני כ"כ מפחדת שאני לא יצליח לצאת מזה, אני מפחדת משינויים קיצוניים אבל אני תמיד מנסה לדחוף את עצמי לשם כי אני באמת מרגישה שמהו חייב להשתנות. אני יודעת שאם החוסר ביטחון הזה בעצמי לא יוביל אותי לשום מקום וזה חייב להשתנות אבל אני כ"כ עייפה מלנסות, אני כ"כ עייפה מלנסות להביע את מה שאני מרגישה.

תשובה

שמרית נעמן
שמרית נעמן
שמרית נעמן

לומדת לעוף מה שלומך?

איזה יופי שכתבת לנו כאן באתר, בשאלה שלך את עושה חסד עם הרבה בנות בגיל שלך שמסיימות 12 שנות לימוד, וכל חייהן היו במסגרת זו או אחרת ופתאום יוצאות לחיים לאחר יב' ותרות אחר דרכן…

אנחנו מחפשים את הדרך הטובה לנו כמעט בכל עת וטבעי שתרגישי ככה במיוחד בגיל בו את נמצאת.

פתחת בשאלה ערכית ומשמעותית עד כמה זה גרוע לא לראות את עצמך בעתיד?

אני חושבת שהתשובה  שלך נמצאת בגוף השאלה, כי עצם זה שאת שואלת על העתיד משמע את כבר עסוקה בו, הן מבחינה מחשבתית וייתכן שגם פיזית מבצעת החלטות ועושה פעולות, עם זאת נשמע שקשה לך ולכן מרגיש לך שזה הכי גרוע שבעולם!

האם הבנתי אותך נכון?

שנית-בהמשך דיברת על תקופות מאתגרות שהתרחשו בחייך עם עליות וירידות, והיו בהן שתי נקודות ציון משמעותיות עבורך גם בכיתה ז וגם במעבר של יא' ליב'

בנוסף ציינת את רצונך להיות אמא כבר בגיל צעיר –שזה מבורך שאת חולמת ויש לך רצון כל כך חזק להגשים את החלום הזה ואת המשמעות הנלווית אליו כאישה.

עם זאת הדגשת בפסקה האחרונה שאת מפחדת ויש לך דאגות , ושתעשי משהו שתתחרטי עליו?

אשמח אם תוכלי לפרט או לכתוב לי אפילו בפרטי , ממה את כל כך מפחדת?

האם את מרגישה שהפחד מנהל אותך?

על פי מה שכתבת נראה שיש לך מודעות גדולה, ורגישות אמיתית לעצמך, ולחיים עצמם, וזו רגישות שתוביל אותך למקומות מאוד טובים בחיים ואת תגדלי מבחינה אישית בעזרתה , עם זאת הרגישות לא מנצחת את האתגרים והקשיים, היא מאפשרת לך לחוות אותם וזה כל כך בסדר וטבעי שיהיו לך עליות וירידות, כמו לכולם.

החיים שלנו בנויים ממסעות כאלו של עליות וירידות וחוזר חלילה, איננו יודעים מתי התקופה המאתגרת תסתיים, מה ייצא לנו ממנה, ואיך היא תהייה לנו טובה בעתיד? אנחנו כל כך שקועים בתקופה המאתגרת שהיא נראית לנו נצחית.

ולכן אני מבקשת להציע לך להשתמש במושג: כרגע

כרגע את בתקופה מאתגרת, כרגע את  מפחדת, כרגע את מרגישה שהביטחון העצמי שלך לא מחוזק מספיק

זה רק כרגע!

כרגע אני מציעה לך לנסות לדבר עם דמות קרובה אליך ולנסות לפצח ממה הפחד? ומה מאתגר בתקופה הנוכחית שעוברת עליך , את צריכה לנסות להיות ספיציפית  כרגע.

ולחזק את עצמך באופן בטוח עכשיו.

אל תשארי עם זה לבד, אם את רואה שאת לא מצליחה בכוחות עצמך לכי להיעזר באיש מקצוע

המודעות שלך היא מחצית מהדרך.

והריפוי לתקופות שאנו עוברים בחיים מגיע אחרי שאנחנו מטפלים, נעזרים, מקבלים חיבוק, ועטיפה מאנשים שאוהבים אותנו

אני בטוחה שיש לך מעגל קרוב שיכול לסייע

מאחלת לך בהצלחה –שמרית

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*