פחד מגברים

27/06/2022

0

שתפי:

אהבה עצמית / בריאות נפשית / מוגנות מינית / פגיעות מיניות / קשר בריא

היי, דבר ראשון תודה על האתר והשאלות! אני ממש מרגישה פה בבית???? דבר שני… אני מרגישה ממש פחד מגברים, או יותר נכון פחד מפגיעה מינית ע"י גברים. הנושא עד כדי כך מפחיד אותי שאני מפחדת ממגע או אפילו מהתקרבות של אנשים שאני סומכת עליהם (אח שלי או אבא שלי). אני שומרת נגיעה מגיל מאוד צעיר (9 או 10 בערך) ולאחרונה אני יותר מבינה / חוששת שהבחירה לשמור נגיעה באה מהפחד הזה מפגיעה ולא מהרצון לשמור את עצמי לבעלי. היום אני כבר שומרת נגיעה גם כדי לשמור את עצמי לבעלי, אבל הפחד מעיק ומציק ומסרב לעזוב, גם כשבשכל אני מבינה שלא בריא נפשית לחיות בפחד ולהתחמק כל הזמן ממגע או אפילו להריץ בראש סרטים בלתי אפשריים של 'מה יקרה אם…' תודה????

תשובה

בובספוגית יקרה,

מרגש ומשמח שהאתר שלנו נותן לך מענה ואת מרגישה בו בבית.

תודה רבה על הבחירה לשתף אותנו בחששותייך ולכתוב שאלה.

פחד,חשש היא תחושה טבעית, הפחד עוזר לנו לשמור על עצמנו ולהתגונן ממצבים קשים. מותר טבעי וטוב לפחד. השאלה היא כמה הפחד מנהל אותנו, כמה אנחנו תקועות ולא מצליחות לנוע בגלל פחדים וחששות…

נשמע מהשאלה שלך שלפחד ממגע תופס אצלך מקום גדול מידי.

אני מציעה שתשאלי את עצמך מהיכן הוא מגיע וכמה הוא מנהל אותך.

את מפחדת מכל סוג של מגע? גם ממגע מבנות? מגע חם?מגע קר?

העולם שלנו פרוץ  וניתן היום לראות כל דבר בכל זמן,סרטים קשים לצפיה, תכנים לא מתאים, חדשות אין ספור מיניות בלי גבולות ועוד… התכנים האלו מציפים אותנו גם בלי ידיעותינו…מועלים בנו לא מעט חששות.

בנוסף, לפעמים הלב שלנו זוכר כל מיני חוויות שלא בטוח יושבות בלב טוב ואז הן מתפרשות לכל מיני כיוונים לא רצוניים.

חשוב שתדבקי מאיפה מגיע החשש שלך. תקבעי  אם אדם קרוב, חברה טובה,דודה, שכמה וכו' .. ולחשוב קצת יחד למה את כל כך חוששת. מה מציף אותך.

הרצון שלך לשמור על עצמך הוא רצון מקסים חשוב ומבורך אבל נכון יותר שהוא יגיע ממקום חיובי ולא שלילי. כדי שהמגע העתידי עם בן הזוג יהיה מגע נכון,טוב ונעים חשוב שלא תפחדי מהמגע אלא להפך תרצי בו, תחכי לו.

לסיכום.

1. העולם מלא בתכנים שמצפים אותנו כדאי לנסות לצפות כמה שפחות בתכנים,חדשות ודברים שעושים לנו לא טוב בלב. להקשיב ללב שלנו יותר.

2. לנסות להבין מאיפה נובעים החששות שלך.

3. כשמגיע הפחד, מחשבה מלחיצה לשתף לשתף לשתף. לא להשאר איתה לבד.

4. לזכור שפחד זו תחושה טבעית וחשוב לא לבקר את עצמך. לנסות להקשיב לפחד, להאמין שבכוחותייך לעבור את זה. את חזקה מהממת בעצם זה שבחרת לכתוב לנו. ולדבר על הפחדים.

מאחלת שבוע טוב והרבה שמחה בלב.

תודה ששיתפת ומצאת בנו כתובת

מחזיקה לך את היד ומאמינה בך.

קרן הבר מנחת מיניות בריאה מוגנות

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*