צפיה בסדרות-איך להשתחרר מזה

22/03/2022

0

שתפי:

התמכרות למסך

הי אני בת 15וממשפחה דתית. עד עכשיו לא היו לי בעיות של סדרות וכזה ב"ה (אני כבר 3 שנים עם טלפון זה לא שפתאום נכשפתי לזה..) אבל בזמן האחרון אני ממש מרגישה שאני נופלת בזה..מעבר להתמכרות ולבזבוז זמן פתאום מעניין אותי דברים שאף פעם לא עניינו אותי..אני ממש מרגישה שאני דופקת את עצמי וסתם כזה שורטת את עצמי אבל אני לא באמת יודעת איך להפסיק ואם אפשר בכלל..יצא לי דיי מבולבל מקווה שהבנתם פחות או יותר את השאלה????

תשובה

חדשה יקרה

קודם כל אשרייך שעד עכשו לא נחשפת או צפית בסדרות, זה ממש לא מובן מאליו.הכל כל כך זמין ונגיש לנו וזה ממש מעורר התפעלות רבה.

ועוד יותר מכך עצם זה שאת מרגישה שזה לא טוב, ולא מתאים לך. ושאת רוצה להפסיק-אין כמוך! את חצי הדרך כבר עברת, ואפילו יותר מכך.

יש משהו בגיל שלך שפותח אותנו לעולמות לא מוכרים, נותן לנו להעיז להגיע למחוזות שלא הורגלנו בהם. לעיתים זה מצויין ולעיתים זה לוקח אותנו למקומות פחות טובים.

הסדרות בנויות כך ,בצורה כל כך מתוחכמת שמפתות אותנו לצפות בהן עוד ועוד וכל פרק נגמר במתח שגורם לנו לצפות בפרק הבא.

אז מה עושים?

קודם כל שמחים מאד שהצלחת להבחין בהיסחפות שלך בצפיה בסדרות, שמחים על כך שאת מבינה שזה לא מתאים לך , שמחים על כך שאת רוצה לעצור את הסחף הזה.

זה מדהים!!

קשה לעבור מקיצוניות אחת לקיצוניות שניה ולכן לא הייתי מציעה לך לזרוק את הטלפון או להפסיק לצפות לגמרי כי נראה לי שזו גזירה מאד קשה ולא בטוח שתעמדי בה ואז תהיי מאד מתוסכלת. אבל תבחרי סדרה אחת או שתיים שבהן את מפסיקה לצפות ובאחרות תמשיכי.

לאחר תקופה תורידי עוד סדרה ולאט לאט תצליחי להפסיק לחלוטין.

תנסי לשים לב לשעון-כמה זמן ביום אני מקדישה לצפייה בסדרות ותתחילי להפחית 10 דקות ליום, או חצי שעה בשבוע, וכך לאט לאט תיגמלי לגמרי.

הכי חשוב בעיני זה שאת מבינה שזה לא טוב ובריא לך.אם את שם את תצליחי להיגמל,מרגישה שיש לך כוחות לכך אך ההדרגתיות מאד חשובה בעיני.

בהצלחה רבה!!

מוריה

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*