צפיה בתכנים מיניים ועינוג עצמי

23/03/2023

0

שתפי:

שלום רב. יש לי שאלה שמטרידה אותי כבר זמן מה ואשמח לתשובה. אני מתנצלת מראש אם השפה או השאלה גורמות אי נוחות. בערך בגיל 11 נחשפתי לראשונה לפורנו באינטרנט. הקלדתי במחשב מילה שסיקרנה אותי והתמונות שראיתי הגעילו ומשכו אותי בו זמנית. לאחר כמה דקות של שיטוט בתמונות כיביתי את המחשב בבהלה רבה ממה שעשיתי ובכל אותו לילה לא נרדמתי מהתמונות שצפו לי בראש. שנתיים לא נגעתי בנושא וכל פעם שנזכרתי בו התעוררה בגוף תחושת אי נעימות. בערך בגיל 13 התחלתי להסתקרן מחדש ומרוב שבראש שלי ניפחתי )לא פיזית( את התמונות שראיתי בגיל 11 אז כאשר חיפשתי אותם שוב הם לא היו נוראיות כלכך. התחלתי לגלות את המיניות שלי וכמה פעמים בשבוע הייתי רואה סרט ונוגעת בעצמי. תמיד לאחר מכן הרגשתי ריקנות גדולה ותחושת גועל אבל בחיים לא הצלחתי להפסיק. ידעתי שזה עושה לי רע מאוד ובכל זאת המשכתי והמשכתי. לאחר מכן עברתי לפורנוגפיה באתרים עם כל מה שמשתמע מכך. מתישהו הפורנו הרגיל כבר הפסיק לעניין אותי והתחלטי לחפש דברים יותר ויותר סוטים שלא יעלו על הדעת. וכמובן בכל פעם נגעתי בעצמי ואחרי יום שבו עשיתי את זה פעמיים שלוש הלכתי לישון בריקנות יותר ויותר גדולה. לאחר שעברתי לפנימייה התופעה ירדה אבל בבית הייתי משתוללת. וגם המראות שראיתי בפנימייה לא בדיוק עזרו.. אני ילדה דתייה,בת 16, לומדת באולפנה, מדריכה בבני עקיבא ומתנדבת בקייטנה לצרכים האחרונים. השאלה שלי היא קודם כל אם יש לכם עצות בשבילי איך למתן את זה, או להפסיק לגמרי. כי לא משנה מה ניסיתי היו הפוגות ארוכות אבל זה מעולם לא הפסיק. ועוד דבר שמטריד אותי מאוד הוא העתיד שלי. אני לא יודעת איזה בחור ירצה אותי (בכללי אני לא מדברת עם בנים בכלל ואין לי שום אינטרקציה איתם). ואם ירצה אותי בחור, אני בדברים שנוגעים ליחסי איש ואישה כנראה אהיה גרועה במיוחד בגלל הציפיות והסרטים שרצים לי בראש.

תשובה

יקרה מאוד
כל כך נגעת לליבי בשיתוף הכן שלך בהתמודדות שלך.
תודה לך על גילוי הלב, כל כך מעריכה את זה, בטוחה שזה לא היה לך קל…
אנסה בע"ה לתת לך מענה מטיב ומועיל.
קודם כל רוצה לומר לך שבמציאות שלנו את אחת מיני רבות ורבים שמתמודדים עם משיכה לתכנים הללו ואני רוצה לומר לך שזה קשור לכך שאנו חיים בעולם ששטוף בתכנים מיניים ושטוף בגירויים מיניים וגם שמצויות דרכים כל כך פשוטות וזמינות להגיע אל התכנים הללו, באמת זה לא מנחם שיש עוד מתמודדים וגם כאלו שאינם מצליחים להתגבר ונופלים וקמים שוב ושוב, אבל זה כן עוזר להבין שאת לא הבעיה!  המציאות בה אנו חיים מורכבת ומזמנת אותנו לפתח יכולות ושרירים פנימיים של גבורה, איפוק והפניית הכוחות והלב שלנו אל טוב וישר, וזה לא קל…

יחד עם ההבנה הזו וודאי שיש דרכים לעזור לעצמך להיות במקום אחר שישמח אותך, שישיב לך את האמון בטוב המוחלט הקיים בקרבך, והקיים בעולם שלנו.

יקרה
דבר ראשון מציעה לדאוג לסינון במכשיר שלך, בבית וכו' כאשר זה יהיה פחות זמין לך זה כבר יקל עליך, זה לא להיות כל הזמן במאבק עם עצמך, זה לעשות מעשה שעוזר לך להתמודד ועצם הדבר מחזק ומרים מעט.

דבר שני הייתי מציעה לך לשתף דמות משמעותית שקרובה אליך ושיש לך אמון בה כדי שתוכלי לדבר על הקושי על המשיכה ועל הסלידה מהצד השני, דמות מבוגרת ממך, הורים, מחנכת,  מדריכה, יועצת וכדו' אנחנו נוכל להמשיך להתכתב אם תרצי, עדין חושבת שאת ראויה ליותר דיבור, הקשבה ושיתוף מאשר באופן הזה. זה יכול לתת לך כח ביוםיום שלך, ולתת לך מקום להניח את הכאב ואת יסורי הנפש שאת נמצאת בהם.

דבר שלישי בינך לבינך לחשוב עליך טוב, להבין אותך, למלא את הראש והלב במבט מאמין ובוטח במי שאת ובמי שאת רוצה להיות, ברצונות העמוקים והטובים שלך, גם אם שוגים המשגים עוזרים לנו להבין מה חסר לנו מה אנחנו מבקשים לעצמנו באמת, בעומק, תהיי טובה אליך, מאמינה בך, את כל כך יקרה שמבקשת עזרה ומזור לכאב שלך… תתחזקי מהרבה טוב שאת עסוקה בו, באולפנא, בסניף, בהתנדבות עם ילדים מיוחדים ועוד דברים…

ועוד מציעה שתשימי לעצמך גבולות שאת יכולה לעמוד בהם, לאט לאט בצעדים מדודים  שאת יכולה לקבל על עצמך ולהצליח. לדוגמא שמשעה מסוימת את לא רואה סרטים, או שיש דברים שאת מחליטה שיותר את לא רוצה לראות אבל לא הכל אלא משהו מוגדר ומסוים, ביחס לעינוג עצמי גם להגביל במקום או בזמן או בהקשר נגיד אני עושה את זה לא אחרי או תוך כדי צפיה בסרט וכו' תתאימי מיגבלה אחת בשבוע הראשון, בשבוע השני תוסיפי לך עוד גדר וכך לאט לאט תצברי לך חויות קטנות של הצלחה שעם הזמן יגדלו ויהיו יותר מהחויות המחלישות והמצערות אותך.

לגבי עינוג עצמי רוצה להציע לך גם שתנסי לחשוב רחוק יותר, זה לוותר על רגעים של הנאה כרגע בשביל רגעים מרובים של שמחה והנאה בתווך הרחוק, עצם המחשבה הזו יכולה לחזק אותך ולתת לך כוחות להיות כפי שאת כל כך רוצה.

הנקודה האחרונה היא פשוט לשאת עיניים לבורא עולם ולהתפלל עליך שימצאו לך הכוחות ותמצא גבורת הנפש להיות נאמנה לעצמך ולהיות שמחה במי ובמה שאת.

מצטרפת לתפילה שלך גם????

מחזקת אותך מאוד שזה מסע אפשרי שיש בו עליות ומורדות אך בעיקרו הוא יוסיף לך חיבור לעצמך וכח.

הוא יביא אותך בהנהגתך אל המקום שאת כל כך מבקשת ומייחלת אליו, וכמובן שדלתי תשובה תמיד תמיד פתוחות לרוצים באמת, וודאי שתמיד אפשר לתקן ולהתקדם, ובע"ה עד שתגיע לשלב בניית ביתך יימצא אותו מיוחד שיהיה ראוי לך ומדויק לך ואיתו תוכלי לממש בצורה בריאה ונכונה את הקסם הנשי והמיני שיש בך.

בכל לב איתך, יקרה.

אפרת

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*