צפיתי בפורנו, זה ידפוק לי את החיים? איך מתקנים?

31/01/2023

0

שתפי:

התבגרות מינית / מיניות והלכה / עבודת ה' / פורנוגרפיה

זה קצת מביך לשאול את זה אבל נזרום :) לפני שלוש שנים בערך התחלתי לצפות בפורנו. ראיתי בטעות פעם אחת והתמכרתי לצערי. אף אחד לא יודע מזה וברוך ה' הצלחתי לצאת מההתמכרות לבד ולמרות שזה קשה אני ממש משתדלת לא ליפול בזה. הבעיה שקראתי הרבה דברים על זה שצפויה בפורנו משפיעה על הנפש ויכולה גם להשפיע העתיד על החתונה. אני ממש מפחדת שזה ישפיע עלי בעתיד ושזה ידפוק לי את החיים כשאני ארצה להתחתן… אני לא רוצה שזה יקרה לי ואני מנסה לשכוח מזה כמה שאני יכולה. מה עושים????

תשובה

אהובה יקרה. כמה טוב שאת שואלת!

חשוב לי לפני שנענה על השאלה של התיקון עצמו נבהיר מהי התמכרות. אני מניחה שכשאת כותבת "התמכרתי" את מתכוונת שחזרת לצפות שוב ושוב. זה אכן דבר שקשה להפסיק אותו אבל זו לא ההגדרה להתמכרות.

התמכרות פירושה שהאדם כבר לא מצליח להיגמל בכוחות עצמו, שהמציאות גוברת עליו ומשבשת את שגרת יומו ואת ברוך ה' מתארת שהצלחת בכוח רצון גדול ונפלא שבחר בטוב! מה שאומר שלא היית מכורה.

חשוב לי להגדיר את זה, כדי שתדעי שאינך מכורה לשעבר ולא מתמכרים כל כך בקלות (אם כי זה בהחלט נזק שיכול לקרות מצפיה חוזרת ונשנית בתכנים כאלה) את ברוך ה' בחורה טובה שכמו אחוז ניכר מהבנות הצעירות בדורנו נפלה לצפיה בפורנוגרפיה.

לגבי השפעה על העתיד ועל חתונה, יש לפורנוגרפיה השפעות מסוימות אבל אפשר בעזרת ה' לטפל בכולן. הכי חשוב לזכור שאין מעשה ביהדות שאי אפשר לתקן ולחזור ממנו בתשובה.

 

אם כך מהם באמת הנזקים של פורנוגרפיה ואיך נתקן?

נזק מספר 1: המחשבה שכך באמת נראים חיי אישות בין בני זוג:

נכון, גם בין בני זוג ברמה הפיזיולוגית יש חיבור איברים אבל יש גם הרבה הרבה מעבר לזה ויש שוני גדול בין המציאות לבין האופן שבו זה מוצג במסך ובאתרים. בין בני זוג, גם בתוך האקט יש רגשות ושיחה והתעניינות זה בצרכים של זו.
איברי הגוף שלנו לא מקבלים פוקוס כל כך משמעותי ביחסים אוהבים וגם במציאות לא נראים בגדלים ובאופן שמוצג באתרים האלו. לכל אחד יש גוף ייחודי וכל גוף הוא ראוי ורצוי בעיני מי שאוהב אותנו.

דבר נוסף שחשוב להגיד הוא שככל שעוברות השנים והיצר האנושי גדל ותאב לעוד ריגושים הפכה הפורנוגרפיה למרחב אלים מאוד. כלומר החושים של אנשים שצופים באתרים האלה מתקהים ולכן הם לא מעוניינים בצפיה ביחסים נורמטיבים אלא בריגוש עוצמתי ולכן נבחרים אקטים משפילים ומכאיבים או מעוותים ובדרך כלל גם לא מתרחשים בין זוג אוהבים.

כשאנחנו מבינים שמה שראינו הוא הצגה שכנראה לא דומה למציאות, זה מרגיע וגם מאפשר לנו לשחרר קצת את המראות שראינו כי הם לא אמת..

נזק מספר 2: אובדן התגובה האותנטית:

כשאנחנו נחשפים בפעם הראשונה לתמונה מסויימת של יחסים, זה מתקבע במוח שלנו שככה זה נראה ואיך צריך להתנהג ולהגיב בכל פעולה. כשאנחנו מגיעים בעצמנו לתוך הסיטואציה אנחנו מגיבים בצורה שמצופה מאיתנו לפי מה שראינו ולא לפי איך שהיינו מגיבים בעצמנו אם לא היינו נחשפים לזה..
בהרבה נושאים זה תקין. למשל תינוק רואה איך אמורים להתנהג בנימוס, או איך מתנהגים כשמתפעלים למשל, משמיעים "וואו" גדול וכדו'. וכך הוא יגיב  כילד בוגר כשירצה להביע התפעלות.
אבל בעולם האישות, כל היופי הוא שאנחנו נחשפים באופן הכי אותנטי, הכי מדויק למי שאנחנו באותו הרגע. אנחנו חושפים את עצמנו בצורה הכי נקיה. זה אומר שאנחנו רוצים להגיב בצורה נאמנה למה שאנחנו חווים כרגע.
לדוגמא: אם בסרטים שראינו יש פעולות שנראות נעימות אבל לנו הן לא נעימות, נצטרך להביע את האמת ולא להעמיד פנים שזה טוב, אחרת לא יהיה לבן הזוג שלנו את הסיכוי לדעת מה עושה לנו טוב, אחרת לא ניחשף מולו ברמה העמוקה שלנו.

עצם המודעות לבעיה הזו כבר מאפשרת לנו לתקן ופשוט להיות יותר קשובים לעצמנו, למרות מה שראינו. מתוך ההקשבה למה שעולה בגוף שלנו ובתוכנו, נגיב בצורה הנאמנה ביותר למה שאנחנו חווים ורוצים לחשוף כרגע מול בן הזוג.

נזק מספר 3: המחשבה שמיניות היא דבר מלוכלך וטמא כי זה החויה שעולה בנו אחרי צפיה באתרים כאלה:

חשיפה למיניות דרך הרשת בצורה הבוטה שלה דומה בעצם לילד שאף פעם לא ראה גלידה בחיים שלו. לא דיברו איתו על גלידה, לא הראו לו תמונות של גלידה, הוא לא ידע שיש חומר כזה בעולם, ובטח לא ידע שאנשים אוכלים את זה.. עד שיום שמשי אחד כשפסע ברחוב הוא ראה נוזל חום ורדרד ניגר על הכביש..

ריח מתוק מדי וקצת חונק אפף את הנוזל, חלקים מהנוזל כבר התקשו מהמגע בכביש הלוהט וקיבלו גוון שחור, וחלקים המשיכו להזדחל בזרימה בין חלקיקי האספלט, אוספים איתם פירורי אדמה ולכלוך..

הריח המתוק משך אותו להתבונן בנוזל הזה עוד ועוד ולדמיין את טעמו, ויחד עם המשיכה הגדולה, בו בזמן הוא הרגיש נגעל מהמראה..

הוא שאל את העוברים ושבים – מה זה?

הם אמרו לו – זה גלידה. הוא הלך משם מהורהר..
"גלידה זה כ"כ מסקרן אבל זה בודאי דבר מגעיל ומסריח.."

עבר זמן ואמא של הילד קנתה לו הפתעה – לראשונה בחייו, היא קנתה לו גלידה! גלידה בגביע מצופה שוקולד מבפנים, גלידה ב2 צבעים, טעם תות וטעם שוקו, ומעל ערימת קצפת…

הילד המופתע שאל את אמא שלו – מה זה?
היא אמרה לו – זה גלידה!! כדאי לך לטעום, זה משהו מדהים!

הילד התפתל בחלחלה, גלידה?! איכס! אני לא נוגע בזה…

לצערי כמו הילד שנחשף לגלידה בפעם הראשונה בצורה המעוותת שלה, ככה אנחנו נחשפים היום לתחום המיניות, למרות שהוא תחום קדוש ומופלא..

אבל בגלל שפגשנו את הנושא מחוץ למקום המדויק שלו יש לנו התניה בראש שמדובר בנושא נמוך, אולי מגעיל, אולי טמא. מההתניות הלא טובות שלנו בראש על הנושא אנחנו מתחילים להסתבך.. אולי לזה התכוונת שזה יפגע לך בחיי הנישואין.

אז ממש חשוב שתהיה לך כתובת טובה לשאול וללמוד אצלה את כל השאלות בתחום המיני ולגלות כמה הוא קדוש וכמה אין סתירה בין החשק שלנו והסקרנות שלנו בנושא לבין היהדות והקדושה. בעזרת ה' לקראת החתונה, בחרי לך מדריכת כלות טובה (ואם את רוצה לקבל מענה קודם, אפשר לפנות גם כעת למדריכות כלות או יועצות מיניות דתיות בנושא כמו שעשית כאן בפלטפורמה אנונימית)

נזק מספר 4: לחשוב על עצמנו שאנחנו רעים וסוטים כי צפינו בדבר כזה..

צריך לזכור שעצם הרצון שלך לצפות בדברים כאלה, הוא טוב! הוא נובע מהנשמה שמחפשת את החיבור הרוחני והגשמי עם החצי השני שלה! המשיכה לתחום הזה היא משיכה אל הקודש!! כמובן ברמת המעשה – כדי שזה יהיה יפה, נכון וקדוש – חייבים שזה יהיה בגביע.. כלומר במסגרת הנכונה. והיא עצמה בעזרת ה' כשיבוא היום , תשיב לנו את התמימות ואת ההסתכלות הנכונה.

אז הכי חשוב לזכור – ברגע שעשית תשובה את נקיה!! את אדם אחר! זה כבר מעשה שלא שייך לך!
ביהדות מי שעושה תשובה מאהבה "זדונות נעשים לו כזכויות".
כלומר אפילו העוונות שעשינו בזדון, לא נמחקים, אלא נעשים כזכויות!
גם אם אנחנו לא בטוחות שעשינו תשובה מאהבה אלא מיראה, בודאי נמחקו לנו כל העוונות ועלינו להאמין בתשובה שלנו!!! זה אחד מיסודות האמונה. להאמין בתשובה. להאמין שאני אדם חדש! וזה כבר לא חלק ממני. לאט לאט כל השאריות מהאדם הקודם שהייתי יעלמו ממני…

חוץ מכל הפתרונות לנזקים, יש לנו גם סגולות מעשיות לתיקון הראיות..

סגולות לתיקון ראיות אסורות מהעולם היהודי:
1. להתבונן בנרות שבת! זו סגולה מהרמ"א לבריאות העיניים ואנחנו מרחיבים אותה לבריאות העיניים במובן הרוחני ותיקון ראיות אסורות. שבת היא סוד הייחוד בין עם ישראל לקב"ה ולכן היא מנקה כל דבר אחר שהוא לא מחבר אותנו לקב"ה.
2. גם נרות חנוכה פועלים באותו האופן.
3. הסתכלות בתמונות של צדיקים ובצדיקים בני זמננו.. הסתכלות במקור הטוב מנקה את הרע מהנפש.
4. מריחת יין שנשפך מגביע ההבדלה על העיניים: מורחים בעזרת כרית האצבע על העפעף אומרים "גל עיני ואביטה נפלאות מתורתך" ומבקשים מה' שיתן לנו עין טובה שרואה רק דברים טובים וזוכרת מראות טובים בלבד.
5. שיויתי ה' לנגדי תמיד .. כשנזכרים חלילה במראה אסור, נושמים ומדמיינים את אותיות הוי'ה גדולות כשערים שאנחנו נכנסים בהם ויוצאים בצד השני נקיים ושמחים!

והכי חשוב לשים סינון ראוי בפלאפון ובמחשב כדי לא ליפול לשם שוב…

בעזרת ה' עוד תראי שתתחתני ותשמחי עם האיש שלך כשתגיע העת!
יש נערות רבות ונערים רבים שעברו את המסלול הזה וברוך ה' עמדו תחת החופה נקיים ושמחו בבני ובנות הזוג שלהם!
במקום שבעלי תשובה עומדים, צדיקים גמורים אינם עומדים!

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*