קשה להיות אישה

10/04/2023

0

שתפי:

אהבה עצמית / בריאות נפשית

אני מבואסת מזה שאני אישה.. באופן כללי אני די פמיניסטית ומרגיש לי שלאחרונה נכנסתי לזה ממש עמוק יותר ממה שהייתי פעם, פשוט אני מרגישה כל הזמן שכאישה אני פחות טובה מגבר, ואני יותר חלשה ופגיעה ופשוט מרגישה צורך כל הזמן להוכיח שאני לא פחות טובה.. ובכלל קשה לי עם מה זה אומר להיות אישה מבחינה גופנית ונפשית וכו'… וזה קצת מעייף אותי כל הזמן המלחמה הזאת..

תשובה

הי יקרה

קודם כל אני ממש מבינה אותך. באמת יש מצבים שבהם קשה להיות אישה. מצבים פיזיים או רגשיים.
באמת יש חוסר שוויון. גם ביהדות וגם בעולם. וכשנכנסים לחיפוש אחרי שוויון, זה מעייף.
באמת לנסות להוכיח את עצמך זה מתיש מאוד.
אז המסע שאת מתארת הוא מעייף ולא טומן בתוכו שום שמחה וסיפוק.

מה אני מאחלת לך במסע הזה?

קודם כל לשנות נקודות מוצא.

אם מישהי הייתה אומרת לי "אני מרגישה לא שייכת למשפחה שלי. אני כל הזמן במתח להוכיח שאנחנו קולים לא פחות מאחרים, קשה לי שאין לנו כסף, קשה לי שיש משפחות אחרות שיותר נחשבות"
הייתי אומרת לה – אהובה, זו המשפחה שלך. משפחה אי אפשר להחליף. אז במקום להשוות את עצמך לאחרים ולנסות להיות כמו, תתחילי למצוא את האוצרות שיש במשפחה שלך. מתוך השלמה והבנה שזו המשפחה שלתוכה נולדת. מתוך אמון בקב"ה שהוליד אותך במשפחה המדויקת לך.

הקב"ה ברא אותך אישה, הוא יודע מה טוב עבורך. תפסיקי לנסות להוכיח, תפסיקי לחפש שוויון, תפסיקי להסתכל מבחוץ. זו לא חוויה להסתכל עליה מהשכל, מלמעלה . זה משהו להסכים לחוות, להיות בתוכו. להתחבר למי שאת. וזו מי שאת. זה לא נתון לדיון. תסכימי להיות את. האישה שאת, הגוף שאת . בלי להתווכח עם הסיפור הזה. כנסי לסיפור הזה. אנרגיות של מלחמה בו בטח לא בריאות.

את לא פחות מגבר ואת לא צריכה להוכיח את זה. לא פיזית ולא רגשית. את עולם אחר. אנחנו לא במשחק של "מי יותר טוב" אלא במשחק של "איך להיות הכי טוב שאני".

אם את שואלת אותי מה עוזר לי לשמוח בהיותי אישה?
קודם כל אני באמת לא פותחת את זה לדיון. יש בי אמון מלא שזה מדויק עבורי.
אני אוהבת את ההשתנות של האישה. לגבר יש כל יום אותה רמת הורמונים. לאישה ההורמונים משתנים בכל יום! זה אומר שאישה עשויה כל יום מחומרים קצת שונים. זה נותן לנו המון פרספקטיבות על החיים, המון יצירתיות וגמישות, שאין לגבר.

אני אוהבת את היכולת של האישה להביא חיים. גם במובן של הריון ולידה. וגם במובן של יצירת קשרים משמעותיים, נתינת משמעות לחיים של אחרים, ליווי, יכולות תקשורות גבוהות, התלהבות, חיות.

אני אוהבת עבודת ה' נשית, שלא מבוססת על לו"ז קבוע ונוקשה אלא על נטיית הלב, הזמן והיכולת.

ואני בעיקר מבינה שכמו כל מימד שבי, אני יכולה להלחם בו או לקבל אותו ולעבוד איתו .כך גם הזהות הנשית שלי.

יש ספרים שעזרו לי להתחבר לשפה הזו: "הגדר הטובה" של הרב חיים נבון. "המוח הנשי". וגם הספר "גופה של אישה תבונתה של אישה". ממליצה לך לקרוא.

 

בהצלחה רבה במסע שלך!

מאור

אני ממש מאחלת לך לשמוח במי שאת, בלי מאבקים מול אחרים.

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*