קשה לי לישון… מה עושים?!

21/08/2023

0

שתפי:

בריאות נפשית

היי, היה לי שנה מזעזעת עברתי דברים נוראים שהשאירו אצלי הרבה צלקות ובניהם איבדתי את היכולת להרדם מהר בלילה אני יהיה גמורה מתה אמצע הלילה ואני לא ירדם ואני משתגעת כי אני אחר כך גמורה במשך כל היום ושוב אני לא נרדמת לא משנה כמה אני עייפה יקח לי כמה וכמה שעות עד שאני פשוט ירדם איכשהו עם שירים או משו.. יש לכם אולי פתרונות לזה ? אני לא רוצה לערב את אמאשלי פחות מתאים.. תודה רבה זה יהיה ממש הצלה.

תשובה

היי אוהבת ים, חוסר שינה זה קושי ענק. כשאנחנו לא ישנים כמו שצריך יש לכך השפעות רבות עלינו מבחינה גופנית, רגשית וקוגניטיבית (שכלית). אז אני בטוחה שאת סובלת מאד ואני מצטערת מאד עבורך. אחלק את המענה שלי לשני חלקים: כמענה ישיר לשאלתך- אני מציעה לך לנסות לתרגל מדיטציה שמתאימה להרפיה והירדמות. אפשר למצוא המון סרטונים כאלה ביוטיוב. זהו בעצם תרגול למוח שמאפשר לו להרפות ולשחרר את המחשבות המטרידות או הרגשות הקשים ולאפשר לשינה להגיע. בנוסף, חשוב מאד לא להיות בשום סוג של מסך כשעתיים לפני השינה ולא לאכול בשעות הסמוכות לזמן שהולכים לישון. גם מקלחת טובה יכולה לעזור. ככה את מאפשרת לגוף ולנפש שלך זמן רגוע יותר ומותאם יותר לאווירה הדרושה לשינה. בחלק השני של תשובתי ארצה להתייחס למצב שלך במובן יותר רחב. את מתארת שעברת תקופה קשה שהשאירה אצלך רשמים לא טובים ומשפיעה עלייך עד היום. לא סתם את מתקשה להירדם- המוח שלך מאותת שמשהו לא בסדר, שאת מתמודדת עם לחצים או פחדים או כעסים או כל רגש מאתגר אחר, ובגלל העומס הזה- מתקשה להרפות, להרגיש שלווה ולישון. כל עוד לא תטפלי בבעיה לעומק- הבעיה לא תיפתר. אנחנו מנסים לטפל בבעיות שלנו הרבה פעמים באופן נקודתי, אך הפתרון האמיתי הוא בהתייחסות לשורש הבעיה. ושורש הבעיה פה הוא עבודה על כל מה שמטריד אותך באמת. אני ממליצה לך לחשוב אם יש דמות שניתן לפנות אליה ולשתף במה שעובר עלייך, כדי שלא תישארי עם זה לבד, ואולי גם תקבלי עזרה. תוכלי להרגיש הקלה גדולה ולהיות פנויה יותר להתמודד עם החיים, כולל עם שעות השינה. אני מאחלת לך לילות של מנוחה, יפעת.
לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*