קשרים ותכנים ורטואלים שמבלבלים אותנו.

23/10/2022

0

שתפי:

אהבה עצמית / פגיעות מיניות / פורנוגרפיה / קשר בריא / רשתות חברתיות

לפני שנתיים בערך (הייתי בת 14-15) נחשפתי לאתר "אומיגל" שזה אתר שמדברים עם אנשים רנדומליים בשיחת ווידיאו או בצט אנונימי. חשבתי שזה תמים (וגם אני הייתי תמימה) ודיברתי עם אנשים שם. זה לא ממש מסונן ומידי פעם במעבר בין שיחות וידיאו היה איזה מישהו שהראה את האיברים הפרטיים. היו גם אנשים שאמרו דברים ממש מגעילים על סקס ועל איך שהם נגעו בעצמם…. הייתי תמימה ולא ממש הבנתי בהתחלה, אבל לאט לאט דיברתי עם עוד ועוד אנשים ואיבדתי המון מהתמימות שלי. אחד גם אמר לי להוריד אפליקציה, ומתומי הורדתי והתחלתי לדבר עם אנשים רנדומליים שם. בקצרה, נחשפתי לעוד גועל נפש, ביקשו ממני תמונות ערום (למזלי היה לי קצת שכל ולא שלחתי) וגם שלחו לי בהפתעה תמונות שלהם(לא בדיוק משהו שנהנתי ממנו… יותר נכון כמעט זרקתי את הטלפון מהיד כי זה הבהיל אותי). עבר שנתיים מאז, ולמרות מה שעברתי אני עדיין משתמשת באפליקציה (לעיתים רחוקות, אבל אני נכנסת מידי פעם) ולא יכולה להביא את עצמי למחוק אותה. גם לפעמים כשמשעמם לי או אני מרגישה לבד, אני נכנסת לאומיגל ואז מתחרטת. אני מרגישה שאני בלופ של משתמשת באפליקציה/אתר- מתחרטת כל פעם- אומרת שלא אכנס שוב- משתעממת- והכל מהתחלה. אני לא יודעת איך לצאת מזה. ואני מרגישה מגעיל כמעט כל פעם. אני יודעת שזה לא טוב לבריאות המנטלית שלי, ולא באלי לאבד עוד את התמימות, אבל אני לא מצליחה למחוק את האפליקציה ועדיין נכנסת לאמר. אשמח לקצת עזרה… תודה מראש וסליחה שזה כזה ארוך :)

תשובה

נמרה יקרה שלום וברכה.

סליחה שלקח לנו זמן לענות לשאלתך, כתבת באומץ רב. תודה על כך!

תודה גדולה בחרת בנו לאוזן קשבת, עצם השיתוף הוא כל כך משמעותי בשביל להצליח להתקדם. עשית הרבה מאוד מהעבודה!

כולנו, כל בני האדם, מחפשים קשר, מחפשים משהוא שיהיה שם בשבילנו משהו שיקשיב לנו. זה צורך ממש קיומי בשביל כל אחד ואחת, כולנו רוצים משהו להשען עליו, כולנו מחפשים קירבה. 

בנוסף מגיל מסויים כולנו גם מחפשים אינטימיות, קשר זוגי, קשר של קירבה אישית קשר של משיכה, משיכה מינית ומשיכה רגשית. מגיל זה (עוד סוף החיים) אנחנו יותר מתעניינים בגוף, יותר רוצים הרבה פעמים קירבה זוגית ומחבקת.דבר שהוא טבעי, בריא, נכון ונפלא.

עולם הרשת יכול לפעמים לתת לנו תחושה דומה, אנחנו יוצרות קשר עם משהו, משהו רואה אותנו, אכפת לו מאיתנו ובנוסף זה נותן מענה (כלשהו) לצורך המיני שלנו.

אז מה בעצם הבעיה? עולם הרשת הוא גם מאוד מבולבל, אנשים יכולים להסתתר מאוחרי הרבה מסכות שם, יכולים להבטיח הבטחות לא אמיתיות, זה עולם קצת "שיקרי", נניח אם אני רואה תמונה של משהו (שגורמת לי לריגוש כלשהו) אני יכולה לרצות אולי להיות איתו בקשר, ויש סיכוי גדול שהוא לא מעוניין, או אולי מעוניין אבל רק לנצל אותי וכו'… ואפשר להגרר למקומות לא טובים מאוד בקלות (עוד דוג', אתמול הבטחתי לעצמי שאראה סידרה רק כמה דקות ובטעות מצאתי את עצמי רואה שעתיים…) קשה לכולנו לשים לזה גבול.

אז מה אני מציעה לך.

1. לפרגן לעצמך על שהצלחת לשתף, זה המון!

2. לנסות לתת מענה לסיבות שבגללן את פותחת את האפליקציה הזו, כל פעם שאת מוצאת את עצמך באה לפתוח את האפליקציה  לברר למה את עושה את זה? אולי כי משעמם לך? אולי את מחפשת משהו שיקשיב? אולי את עסוקה במיניות כרגע?  ולנסות לתת מענה אחר לדברים כמו לכתוב, לצייר, לשיר, לאפות, לדבר עם אדם קרוב, וכו'…

3. לנסות להפחית. כל פעם שאת מצליחה לא לפתוח את האפליקציה,לפרגן לעצמך במשהו אחר- מילה טובה במחברת, שוקולד קטן וכו'.

4. לשתף אדם קרוב שאת מרגישה שהוא לא יהיה שיפוטי אלא יהיה שם בשבילך.

הרבה הצלחה.

שולחת חיבוק גדול.

קרן הבר מנחת מיניות בריאה ומוגנות

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*