רגשות מיניים, מה היחס הנכון אליהם בגיל הנערות?

25/12/2023

0

שתפי:

התבגרות מינית / התפתחות אישית

הייתה תקופה שבא ראיתי סרטים של אנשים שמקיימים יחסי מין, זה בילבל אותי והעציב אותי ולא ידעתי איך להתמודד. אחרי תקופה מסוימת נגמלתי מזה, אבל המחשבות לא הפסיקו ותמיד חשבתי על הסרטונים שראיתי. הכל הלחיץ אותי כלכך . ופתאום התחילה אצלי התשוקה הגדולה להתחתן ולקיים בעצמי יחסי מין, לא יודעת מה עבר עלי, אבל הרגשתי רצון ממש עז להרגשות האלה. במיוחד אחרי שלילה אחד שמעתי את ההורים שלי……. זה היה הדבר הכי מלחיץ שקרה לי אי פעם, פשוט הייתי משותקת ונגעלתי מההורים שלי, ולא האמנתי שזה קורה לי. אחרי כמה שניות נצמדתי לדלת הנעולה, ושמעתי את הקולות….. עכשיו אני בבעיה, לא יודעת איך לצאת ממנה, יש לי רצון לרגשות מיניים. האם זה תקין? איך להתמודד עם זה?

תשובה

יקרה מאוד ערב טוב, תודה שפתחת את ליבך ושאלת, תודה ששיתפת… עשית טוב שלא השארת את הרגשות הסוערים שבתוכך ללא מענה. בגילך גיל הנעורים זה מאוד טבעי ובריא ונורמלי שמתעוררת סקרנות לנושאים מיניים ולעיסוק בהם. פעם לפני שנים רבות בגילך כבר הנערות היו נישאות והופכות לנשים ולאימהות.  נכון שהזמנים השתנו ובדורות הרבים האחרונים לרוב אין זה כך, גיל הנישואין נדחה בכמה שנים  לגילאים מאוחרים יותר וזה מבורך וטוב ומתאים לנו יותר היום. יחד עם זאת, מהשלב שבנות הופכות לנערות ומקבלות מחזור, מבחינת ההתפתחות הפיזית שלהן וגם המנטלית הן בשלות למערכת יחסים זוגית. מבחינה נפשית אנחנו מבינים היום שישנן עוד מערכות שעליהן להתפתח ולהשתכלל כדי שקשר זוגי יבנה בצורה בריאה ומיטיבה ולכן ישנו פער בין חלקים שונים בתוכנו… וישנה מצד אחד סקרנות ומשיכה לתכנים כאלו ומצד שני רתיעה וכמו שכתבת לעיתים אפילו גועל. לשמחתנו הגדולה מי שזוכה להיות קשור לא רק עם הטבעי שלו אלא עם קומות נוספות בנפש שמרוממות אותו ע"י זה שהולך בעולמו של ה' כעבד ומחובר אליו באהבה כבן יש לו הדרכות שמכונות אותו איך להתמודד נכון עם כל נושא וכך גם עם נושא המיניות שבתוכו ושבכלל מצויה בעולם. הדרך הנכונה היא, לקבל את העניין והסקרנות באהבה שזה טבעי וזה מובן שכך ויחד עם זה יש לנו שאיפה ורצון לחיות חיים של קדושה וטהרה ולכן אנחנו מצניעים את הסקרנות הזו, ושומרים אותה לזמן הנכון עם האדם האחד והיחיד והנכון. עד שבע"ה יגיע השלב הזה בחייך נכון להימנע כמה שיכולה מעיסוק בזה. תהיי מבינה אותך שזה מעניין ומושך. זה נורמלי!  ויחד עם זה את שומרת עליך מהתעסקות בנושאים האלו, עד לזמן המדויק. תחבקי אותך על הבריאות הזו שלך, תהיי סולחת לך על העבר ומקווה לבחירות נכונות בהווה מתוך גבורה ובגרות ובתפילה לעתיד זוגי משמח וטוב. בהצלחה לך יקרה את טובה ומקסימה שאלתך נגעה בי… שלך אפרת
לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*