רוצה להרגיש שייכת, קשה להיות ה"דוסית"

25/05/2022

0

שתפי:

בריאות נפשית / התפתחות אישית / חברות / עבודת ה' / תשובה ותיקון

הי, קודם כל זה אתר מדהים ותודה שהקמתם אותו…. לפני שנה-שנה וחצי בערך התחלתי לשמוע שירים לא דוסים וגם התחלתי לעקוף את הסינון שיש לי על הטלפון בשביל לראות כל מיני סדרות [בלי תכנים פורנוגרפיים ואני גם לא רוצה להגיע לזה] מה שגרם לי להגיע לזה זה שאני בחינוך ביתי והחברה שיש לי איפה שאני גרה היא דתית לייט וגם המשפחה היא או לא דתית או גם לייט..ונמאס לי להרגיש שונה כל הזמן ליד כולם… הבעיה היא שאמא שלי רוצה כל הזמן שאני אתחזק ולא אתדרד ואני לא חושבת שהיא מבינה עד כמה זה קשה להיות כל הזמן בלי חברה וגם שאני בחברה אני לא מרגישה שייכת… כל השאלות פה זה על בנות שרוצות להתחזק ואני בכלל רוצה להתחיל התלבש אחרת [למשל מכנסיים] או חושבת על האם אני רוצה חבר בעתיד… [אני בת13.5 בעתיד זה 16] כאילו, יש מלא דתיים שמאמינים ומקיימים את כל המצוות אבל לא מתלבשים עם חצאיות ארוכות… השאלה היא מה אני עושה? איך אני מסבירה לאמא שזה מה שאני רוצה לראות בלי שהיא תיקח לי את הטלפון או תגביר את הסינון לרמה שאין אינטרנט? ההורים שלי גם ככה חושבים שהם עשו טעות עם זה שהם הביאו לי טלפון ואני לא רוצה שהם ייקחו לי אותו או לא יסכימו שהוא ייכנס הביתה [בגלל שאני עוקפת את הסינון] תודה רבה ???? נ.ב אני שנה הבאה הולכת לאולפנא אבל אני עדיין לא חושבת [וגם לא בטוחה שאני רוצה] שזה השתנה…

תשובה

סילאן, איזו מתוקה! ממש דבש תמרים ????.

נדהמתי מהגיל שלך כי את נשמעת הרבה יותר בוגרת…

אני שומעת מדברייך שני צרכים בסיסיים וחשובים שאת לא רוצה לוותר עליהם:

א. בחירה חופשית – הרצון לבחור את הדרך שלך, בלי השפעות מבחוץ, או במילים אחרות: את זועקת את הרצון שלך להיות את! לא להיות ההורים שלך ולא להיות החברה, למצוא את הנתיב שלך בעולם…????.  זה בדיוק תואם את גילך, את בגיל שבו זה מה שכל נער ונערה צריכים לעשות-חיפוש עצמי!

הבעל שם טוב הקדוש אמר שהדבר שהכי חשוב לה' זה הבחירה החופשית, בגלל זה הוא ברא את האדם, כי למלאכים אין בחירה. ה' רצה אותנו, אפילו שידע שכנראה יהיו לנו נפילות. אבל גם הנפילות וגם הבחירות הטובות שלנו יהיו מתוך בחירה.

ואיך תדעי מה לבחור?????

אני מציעה לך לבחון את הדרך של ההורים שלך, לעשות רשימה של ערכים שהם העניקו לך ומה מתוכם את רוצה לקחת איתך.????תחשבי רחוק: איך היית רוצה שהבית שלך יראה? ????  תחליטי מתוך חיבור פנימי ולא מתוך חשש מתגובת ההורים.

אותו דבר מול החברה והמשפחה המורחבת. חשוב לא להגרר, כי שוב, זה לא מתוך בחירה! תעשי רשימה ותבחרי מה את רואה בחברה שמתאים לך לקחת להמשך המסע בעולם הזה????️

2. הצורך השני, ולא פחות חשוב הוא הצורך בשייכות ????, זהו צורך מאוד בסיסי, במיוחד בגיל שלך. זה הגיל שבו מירב הכוחות מופנים כלפי השייכות החברתית ופחות כלפי המשפחה.  צריך רק לשים לב שבחיפוש השייכות החברתית, לא תאבדי את הקשר שלך עם עצמך, עם המרכז הפנימי שלך, ותגררי למקומות שלא עושים לך טוב ולא בחרת בהם.

זה באמת מאוד קשה, מה שאת מתארת… להיות בחברה ולהיות "השונה", "הדוסית"… אני יכולה לשתף, שגדלתי במקום לייט ביותר, וגם אני הלכתי עם מכנסיים, שחיתי מעורב וכו'. כשהבנתי שאני רוצה ללכת בדרך התורה וההלכה, הבנתי גם שאני צריכה סביבה מתאימה, והלכתי ללמוד באולפנה, פגשתי חברות בראש שלי וזה עזר לי מאוד. אני מציעה לך למצוא סביבה מתאימה לערכים שאותם את רוצה לקחת איתך הלאה, להמשך חייך.

להסתכל על  הנצח, על ההמשך, ועל פי זה לבחור – במה לצפות, איך להתלבש וגם… עם מי להסתובב.  כשתמצאי סביבה מתאימה ותומכת, תוכלי גם להיות חברה של כולם, ואז גם יעריכו אותך הרבה יותר!

בהצלחה!!!????

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*