שיתוף וקשר עם ההורים

18/07/2022

0

שתפי:

אהבה עצמית / התפתחות אישית / קשר בריא

שלום, רציתי לשאול איך מספרים להורים? יש דברים שאני רוצה לומר להם וזה לא תמיד דברים רעים שעשיתי לפעמים זה סתם דברים שרציתי לשתף אבל קשה לי, או לפעמים דברים שאני רוצה לומר ואני יודעת שיש להם דעה אחרת ולאז אני לא רוצה שהם ידעו על הדעה המנוגדת שלי ולכן או שאני לא אומרת או שאני לא מעלה את הנושא בכלל? אז באמת עכשיו אני כותבת להם מכתבים אבל אני רוצה לא להתחמק מהקושי אלה לנצחו ואני רוצה להצליח להגיד להם דעות שלי לשתף אותם אני משתפת אותם בדברים אישיים אבל אני חושבת שלא מספיק יש עוד הרבה דברים שהייתי רוצה לשתף ואני חוששת, מה אני יכולה לעשות? איך אני יכולה להתמודד? תודה רבה

תשובה

שלום לך 1234 יקרה.

תודה רבה על שאלתך, לעניות דעתי את שואלת שאלה שהרבה נערות ונשים עסוקות בה לאורך כל החיים.

ואולי בעצם זו שאלה שאנחנו נהיה עסוקות בה לאורך כל החיים מעכשיו.

 אתחיל בכך שהוריך זכו בך, כמה מרגש זה לשמוע מנערה שרוצה קשר עם ההורים ורק רוצה הכוונה, כמה את מדהימה שאת עסוקה בקשר איתם.

ההורים שלך הם טובים, אוהבים, חושבים עליך ורוצים את  הכי טוב בשבילך,(בזה אני בטוחה) ועם זאת בגיל ההתבגרות אנחנו מתחילות לשאול שאלות על זהות עצמית, מי אנחנו? מה אנחנו רוצות בעולם? במה אנחנו מאמינות? מאיזה בית בנו? איך אנחנו רוצות לחיות את חיינו הבוגרים ועוד ועוד… שאלות חשובות, שב"ה בזכותם נבנה את החיים הבוגרים שלנו והכי נורמלי וטבעי לעסוק בהן, שאלות אלו הרבה פעמים גורמות לתחושת מרחק מההורים, קשה לנו לשתף בהם כי לא בטוח שהם יבינו אותנו, כי יכול להיות שהדעה שלהם תהיה שונה משלנו על הנושא וכו'. ומצד שני אנחנו רוצות קשר רוצות לשתף רוצות תמיכה.

איך נוכל לייצר קשר? א- חשוב לי שתדעי שקשר תלוי גם בהם וגם בך. לא הכל בשליטתך, ולא בטוח שמה שאת מייחלת לא מאה אחוז אפשרי, אם זאת אולי אפשר יותר.

איך?  קודם כל לנסות לשים דגש על דברים בקשר שכן הצליחו או מצליחים כמו שיחה קטנה טובה, זמן קטן של ביחד, שיחה קצרה בה כן הצלחת לשתף. החיים הם הרבה טיפות קטנות שיוצרות גשם, חשוב לזכור את ההצלחות הקטנות. 

הרעיון של המכתב נראה לי רעיון מקסים, זה אולי לא פתרון מושלם אבל כן מאפשר תקשורת מייטיבה. מה דעתך על לנסות להציע לאחד מהם זמן כיף יחד, משהו ששניכם אוהבים כמו ללכת למסעדה טובה? לעשות פקל קפה? ללכת למעין, דרך הכיף המשותף אפשר לייצר זמן לשיחה.

ואולי לעשות בעצמך משהו שאת אוהבת  כמו לצייר, לבשל, לרקוד, כל דבר אחר ודרכו לשתף- לדוג' להכין עוגיות ודרכם לשתף שבסניף הייתה ארוחה השכנו עוגיות והיה בה…. מקווה שזה מובן.

מקווה שעזרתי, אם תרצי  את יכולה לענות לי ושנמשיך להתכתב.

אשרי הורייך שזכו בך.

מחזיקה לך אצבעות.

בהצלחה רבה יקרה.

קרן הבר מנחת מיניות בריאה ומוגנות

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*