close

שיחזור סיסמה

signup
close

יש לאפשר הקלטה מהדפדפן

במכשירים מסוג ״אייפון״:

במכשירים מסוג ״אנדרואיד״:

בדפדפן ״Chrome״:

  1. בפינה השמאלית העליונה, לוחצים על סמל האפשרויות הנוספות אפשרויות נוספות ואז הגדרות.
  2. לוחצים על פרטיות ואבטחה ואז הגדרות האתר ואז מצלמה או מיקרופון.
  3. בוחרים את השפה שרוצים להגדיר כברירת מחדל.
    • בודקים את האתרים החסומים והמורשים שלכם.
    • כדי להגדיר אתר שכבר חסמתם כמורשה: בקטע "אין הרשאה", בוחרים את שם האתר ומאשרים את הרשאות הגישה למצלמה ולמיקרופון.
close

דיווח תקלות

אין להשאיר שדות ריקים

הדיווח עבר בהצלחה,
תודה רבה שהקדשת מזמנך לשיפור האתר!

NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, התפתחות אישית, חברות, וקשר בריא.
2216 05/03/2023 20:01
אוהבת שחור

הלב שלי נסגר

שאלה:

היי.

אז האמת היא שבשנים האחרונות התחלתי להיסגר יותר ויותר כלפי האנשים סביבי. בין אם זה ההורים שלי, האחים והאחויות שלי או חברות שלי. אני פשוט לא מצליחה להביע כלפיהם רגשות אנושיים או אפילו לפתח איתם שיחות של דיבור יום יומי. זה כאילו יש בינינו נתק או סוג של קיר שאני פשוט לא מצליחה לעבור.

קשה לי לדבר עם האנשים סביבי, קשה לי להביע אליהם רגשות ואני כבר לא בטוחה שאני אוהבת אותם יותר. מה זאת בכלל אהבה? מה היא אומרת? ברור לי שאני צריכה לאהוב את המשפחה וההורים שלי אבל אני לא מצליחה להרגיש את זה כלפי פנים ואני כבר כמעט ולא מראה את זה כלפי חוץ. 

תקראו לי אנוכית אבל קשה לי להתעניין בשיחות עם אנשים בין אם הן עמוקות או שגרתיות. אני אף פעם לא מצליחה למצוא את הדבר הנכון לומר ולכן כל שיחה שיש לי במהלך היום ( בעיקר עם החברות שלי והבנות שאיתי מאולפנא) יוצאת נורא מביכה ולכן אני כבר כמעט ולא מדבר עם הכיתה שלי. לרוב אני מעדיפה להסתגר בתוך עצמי עם המוזיקה שלי, דברים דמיוניים שאני אוהבת להמציא לעצמי בראש או להיות סתם בפאלפון כדי לא להצטרך לראות אנשים.

ניסיתי ללכת למטפלת רגשית אבל היא רק הצליחה לרוקן אותי מרגשות היחידים שעוד כן היו לי שהם שנאה וכעס כלפי בנות מעצבנות מהכיתה שלי. הודות לה אני לא מרגישה אליהן כבר כלום לא רגשות חיוביים ולא שליליים...

יש משהו לעשות אם זה? אני מרגישה שהלב שלי שהיה פעם כל כך חם ואוהב הופך לאט לאט לאבן חסרת רגשות ואני לא רוצה להרגיש ככה יותר.

תודה מראש

קראי עוד...

זמן קריאה - 2 דק'

תהילה שטראוס
תהילה שטראוס, עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית מכוונת התמקדות
תשובה:

שלום יקרה

תודה לך שאת כותבת,

וואו, אני מתארת לעצמי שזה לא היה לך קל לכתוב ,

אפילו אני ממש שומעת דרך המילים שלך תחושה של יאוש , תסכול ואולי גם דכדוך מהמצב. 

ואני מתארת לעצמי , שאם כתבת את זה , ושלחת לפה את באמת כבר רוצה שמשהו ישתנה , כי זה מאוד כבד לך על הלב.

ואת כבר ממש רוצה עזרה. 

אני מרגישה שכדי לענות לך בצורה מלאה אני צריכה להכיר אותך יותר לעומק.

 אני באמת לא מכירה אותך ואין לי מושג מה עברת בחיים. ומה ההורים שלך עברו, בכלל את כל הסיפור חיים שלך ושלהם.

ולכן אני עונה מנקודת מבט מאוד צרה ומתפללת שזה יגע בך , ואולי יעזור קצת.

תראי, הלב לא נאטם סתם, הוא לא נסגר סתם ככה. כנראה היו דברים שקדמו לכך. לפעמים בחיים קורים דברים שסוגרים לנו את הלב, לפעמים תחושה שלנו שלא מספיק רואים אותנו, שאנחנו לא מספיק חשובים, אולי פגעו בנו , אולי עברת פגיעה כלשהי (אולי את לא זוכרת..), ואז הלב לאט לאט מתכווץ ונסגר לעולם.לפעמים היו דברים שאולי גם את לא זוכרת , אולי היו רצף של אירועים וחוויות שגרמו ללב שלך להסגר, אז אל תשפטי את עצמך, תקבלי באהבה אותך ואת הלב שלך .ותאמיני בו שאם הוא נסגר כנראה שהיתה לו סיבה לכך.אז קודם כל זו קבלה עצמית למצב הנוכחי. זה הדבר הכי בסיסי וחשוב, תיהי בעד עצמך .

דבר נוסף, את בגיל שההורמונים בגוף שלך כל כך משפיעים על המצב הרגשי , שזה באמת יכול להפוך עולמות, במקביל להורמונים זו התקופה הזו, שהנפש שלך מבקשת לחפש את עצמה. מי אני? מה אני עושה פה בעולם הזה? במה אני שונה ויחודית מההורים שלי? יש הרבה שאלות שמבקשות להשאל ולהחקר על ידך. יכול להיות שעם הזמן ההתרחקות מההורים הייתה הדדית, את רצית מרחק והם נתנו לך אותו, ואולי היו שם במקביל מריבות וחילוקי דיעות  (שוב, אני רק מנחשת, אני לא באמת מכירה לא אותך ולא אותם..)ולאט לאט התרחקתם, ופתאום את מוצאת את עצמך רחוקה וזה מרגיש מאוד בודד ואפילו כואב. שואלת אותך- מה את צריכה כדי לחזור לקשר עם ההורים ועם האחים שלך? אני שומעת ממך שזה מפריע לך וכואב לך. האם את מסוגלת לגשת אליהם ולבקש מהם לדבר איתם על כך שאת מרגישה שהתרחקתם?  ותגידי להם מה הצורך שלך כדי לחזור להיות איתם בקשר ..אני בטוחה שאם ההורים שלך אנשים בריאים בנפשם, ההתרחקות הזו כואבת להם עד עד עמקי נשמתם. זה מאוד כואב כשילד מתרחק ונסגר לו הלב. אני מרגישה שקודם כל הקשר עם ההורים הוא מפתח לקשרים אחרים, ולכן הייתי ראשית כל מתמקדת בו. אם קשה לך לדבר עם ההורים – האם יש אדם בעולם שאת כן יכולה לדבר איתו? שאת כן סומכת עליו? זה טוב וחשוב וכיף לדמיין, אבל אין תחליף לקשר אנושי של לב אל לב. אני שמחה שהמטפלת קצת עזרה לך , אני חושבת שכדאי להמשיך בטיפולים וללכת לעוד מטפלת. וגם אני מתארת לעצמי שבטח ההורים מימנו לך אתטיפול ושלחו אותך אליו? אם כך, בוודאי שאת חשובה להם והקשר איתך חשוב להם. הסתגרות כללית אל העולם היא מצריכה בירור עמוק יותר, מתחת מרגיש לי שהלב נסגר כי הוא חווה פגיעה, כפי שרשמתי לך, לב לא נסגר סתם ככה! תסמכי על הלב שלך , שכנראה משהו סגר אותו. צריך לבדוק למה הלב נסגר, מה קרה שם? אולי יש בתוכך סוד או משהו מאוד כואב שלא סיפרת מעולם והוא יושב לך על הלב וזה מאוד כואב ? וזה מצריך ממך הרבה אנרגיות לפתוח את הלב לאחרים? אני מרגישה גם בין המילים שלך הרבה עצב ודכדוך על המצב. אל תשארי עם זה לבד, בבקשה , תפני לאדם שאת סומכת עליו ותנסי לדבר איתו על זה, תעשי מאמץ קטן כדי לצאת גם אם זו תחושה שאת קצת מכריחה את עצמך לדבר , זה דורש קצת אומץ אבל זה קריטי עבור החיים שלך את בגיל קריטי שדברים משתנים כל הזמן. והמציאות לא חייבת להשאר ככה! יש המון אפשרויות טיפול שונות , תנסי במקביל לחשוב על דברים שכן עושים אותך שמחה- כדי לא להשאר במקום מדוכא ותעשי אותם- לעשות יצירות , לשמוע מוזיקה, לרקוד …, כי זו  באמת עלולה להיות שרשרת שגורמת ללב להסגר עוד קצת ועוד קצת. ואני רוצה לעזור לך לאט לאט לפתוח שוב את הלב. להאמין שאפשר גם אחרת. הלב יכול לחזור להיות פתוח וחם כמו שהוא היה פעם. בשביל זה קצת מאמץ קטן , ללכת לפתוח את הנושא עם מישהו קרוב. בטוח יש מישהו כזה. ואם תרצי- את יכולה לרשום לי בשמחה ונדבר.

לגבי זה שאמרת שיוצא לך דברים מביכים כשאת מדברת עם חברות, אני יכולה להבין את זה, מאוד! אני זוכרת שגם לי היו מצבים כאלו בגיל שלך . אצלי אני מרגישה שזה נבע מהרבה חוסר בטחון, חוסר בטחון בעצמי, בעולם שסביבי, דימוי עצמי נמוך, לא האמנתי בעצמי, הכל היה נורא נורא מביך- והייתי סופר רגישה . וכל צחקוק הייתי לוקחת מאוד אישי ללב. דבר כזה גם עלול לסגור את הלב, המשפטים בראש:" וואי איזה דפוקה אני , אני באמת סתומה, לא מצליחה לדבר נורמלי, יוצאים לי משפטים לא קשורים מהפה , ומביכים!" למות איזה בושות- עדיף להסתגר עם עצמי ולהיות עם עצמי, זה ממש תחושה של  בושה עצומה ורצון שהאדמה  תבלע אותך. גם חוסר בטחון הוא משהו שניתן לעבוד עליו, וגם על הבושה.. שוב זה עניין של טיפול רגשי במקביל לעבודה עצמית. ואפשר לעזור מאוד בכך! ורק אומרת לך – את נשמה יקרה, הרבה יותר ממה שנדמה לך, את אהובה , את טובה ואת ראויה! ראויה לחיות ולדבר ולהגיד דברים- גם אם הם יוצאים מביכים לעולם, וגם אם זה שטיויות- אז מה! אז אמרת דברים מביכים! לא קרה כלום נשמה!! באמת לא קרה כלום! הכל בסדר. את אהובה וראויה בלי קשר לשום דבר ובלי קשר להתנהגות שלך -לא עשית שום דבר לא בסדר…

מקווה שטיפה נתתי לך כיוון, מוזמנת לדבר איתי אם תרצי.

 

בהצלחה רבה יקרה

תהילה

 

 

קראי עוד...
0
0

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, התפתחות אישית, זוגיות ואהבה, חברות, וקשר בריא.
2167 11/02/2023 21:00
קיטי קאט

קשה לי להביע רגשות

שאלה:

היי, כתבתי פה 2 שאלות מזמן ולא ענו לי..😞 בכל מקרה עוד שאלה 🌚 קשה לי להביע רגשות. אני הבכורה במשפחה ואפילו למשפחה שלי אני לא בדיוק מראה אהבה. כאילו אני לא יבשה וזה, אין לנו בעיות במשפחה ברוך ה וברור שאני אוהבת אותם, צוחקת וכו פשוט קשה לי להביע רגשות כזה של אהבה גם לחברות וכאלה (חוץ מחברה הכי טובה שלי שזה מוזר). 

קראי עוד...

זמן קריאה - 01 דק'

אביגיל אריה
טיפול רגשי באמנות ובדמיון מודרך | MA
תשובה:

היי יקרה,

קודם כל לגבי השאלות הקודמות ששלחת, מתנצלת בשם האתר, לעיתים יש עומס מאוד גדול ולעיתים יש שאלות דומות שנשלחות וכדאי לחפש ולראות אולי תמצאי שאלה דומה ותוכלי לקבל מענה מספק, ואם לא אז אל תתייאשי ותשאלי שוב🙏🏼❤️. 

 

ועכשיו לגבי מה שאת אומרת בעניין הקושי בהבעת רגשות, קודם כל, זה שאת מעלה את הנושא מעיד שאת מבינה עד כמה חשוב להביע רגשות על מנת לנהל חיי חברה ומשפחה תקינים. בע"ה כשתקימי בית עם בעלך, יהיה לו חשוב לשמוע מה את מרגישה ולהבין כמה את אוהבת אותו🤍.

בד"כ כאשר יש קושי להביע רגשות, זה מעיד על איזשהו מנגנון הגנה פנימי שאנחנו מפתחים כדי לא להפגע. ושוב – זה לא במודע!

יש מן אמירה פנימית כזו שאם אביע רגשות אולי הצד השני לא יחזיר לי באותו מטבע, אני עלולה להפגע.

את מספרת שהבית אוהב ותקין בסה"כ וזה טוב ב"ה. זה לא סותר את זה שאולי גם מצידם יש קושי בהבעת רגשות. האם אומרים לך כמה הם אוהבים אותך? כמה אוהבים את מה שאת עושה?

בשביל להביע אהבה צריך להרגיש אהובים.

 

מעניין מה יש שם בינך לבין החברה שגורם לך להיות יותר משוחררת, אולי זו ההרגשה שלך שהיא מקבלת ואוהבת אותך ללא תנאי?

 

את מספרת שאת בכורה, זה באמת פרט חשוב וטוב שציינת, כי פעמים רבות בכורות (ובכורים) נושאים אחריות גדולה על כתפיהם, אולי את נושאת תחושה שמשהו לא יחזיק אם את תתפרקי? להביע רגשות זה להראות שאת זקוקה למשהו, זה להראות פגיעות…

אני מציעה להתחיל בקטנה

(ואז בזכותך גם הבית יתחיל לדבר בשפת הרגשות…) 

בכל מקרה, את מתאמנת על הבית שתבני בע"ה.

 

תתחילי במשפטים שיש בהם רגש: "איך אני אוהבת את האוכל הזה", "איך זה משמח כשאת קונה לי…" "מבאס אותי ש…"

 

מאמינה שזה יביא לחייך משהו חדש ומרענן❤️

קראי עוד...
1
2

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, דימוי גוף, התפתחות אישית, זוגיות ואהבה, חברות, מיניות והלכה, עבודת ה', קשר בריא, רשתות חברתיות, שימוש נכון במדיה, ותרבות ופנאי.
2100 04/02/2023 22:45
אני

איך להרפות מהמחשבה האם אני יפה ופשוט להיות

שאלה:

היי שלום

אני מרגישה שבגלל שראיתי סרטים, סדרות או שמעתי שירים זה הכניס לי לראש שבקשר עם חבר/בן זוג שאם אני נמצאת בקשר כזה אז מתפקיד שלי זה להיות יפה, מושכת וכזה לא משוחררת וזורמת.

זה ממש מבאס אותי כי נראלי שאני לא יעמוד בזה וכן יהיה לי חבר לפני החתונה וכרגע כשאני ליד בנים בסביבות הגיל שלי אני נורא מחושבת, רצינית, נורא חושבת איך אני נראית/מתנהגת ולא משוחררת..

איך בכללי אפשר לשחרר את המחשבה הזאת שאם אני ליד בנים אני לא צריכה להיות כזאת קפואה ויותר להיות משוחררת?

תודה רבה רבה❤️

קראי עוד...

זמן קריאה - 1 דק'

מיטביה כהן
וידאו-תרפיסטית, מעבירה סדנאות בצפיה מודעת, לתיווך התכנים במדיה. על נשיות, גבריות ומה שבינהם.
תשובה:

הי נשמה.

איזה יופי של שאלה. 

את צודקת שבסרטים ובקליפים שמים דגש כל כך גדול על הנראות החיצונית וזה מחלחל ומשפיע. לכן כדאי לצמצם צפיה של תכנים חיצוניים.

אפשר להסתכל סביב ולראות שהאנשים המאושרים שסביבנו הם לאו דווקא האנשים היפים.. יש אנשים עם זוגיות טובה שנראים  רגילים לגמרי. הם לא זוהרים בכלל (ובעצם, החיים עצמם לא זוהרים. הם אוסף של רגעים קטנים ורגילים שיכולים להיות קשים לפעמים ועדיין טובים ומשמעותיים). אז מה באמת הופך אותם למאושרים? הקשר בינהם.. האהבה. ההערכה. 

ולעומתם, שחקנים בהוליווד שלא מצליחים לשמור על קשר זוגי נורמלי ולבנות משפחה. הם מתגרשים, בוגדים וכו..ובעיקר, אנשים בודדים. 

כי בסופו של דבר האיש שלך, שלו את מחכה יאהב אותך בגלל האישיות שלך ולא בגלל היופי החיצוני שלך. 

יופי זה דבר זמני ומשתנה. אפשר לראות בתעשית היופי, שדוגמניות מתחלפות כל הזמן. בגיל 25 הן נחשבות כבר מבוגרות..

יופי פנימי לעומת זאת, הולך ומשתבח עם השנים.. זה מקרין גם החוצה ומאיר לעולם.

התפקיד שלך כאשה הוא לא להיות מושכת. התפקיד שלך הוא להיות את בעולם. להביא את האור המיוחד שאת לסביבתך. אין שום סיבה שתשקיעי מחשבה וכוחות נפש בלנסות למצוא חן, תתמקדי בלהקשיב ללב ולגלות מי את בעולם בלי קשר למה חושבים עליך ולאיך שאת נראית. 

אני בטוחה שאת רוצה קשר פנימי עם האיש שלך. שהוא יראה אותך מבפנים. את הנשמה שלך. שיעריך את האופי שלך. שיצליח לתקשר איתך ברבדים עמוקים. כדי שזה יקרה, כדאי שתתקשרי עם האנשים שסביבך ממקום עמוק, פנימי ופשוט.  

בהצלחה

קראי עוד...
0
3

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, התפתחות אישית, חברות, פורנוגרפיה, וקשר בריא.
2096 22/01/2023 11:37
אנונימית

איך להתמודד עם בדידות ובלבול, ולהמשיך הלאה..

שאלה:

שלום, אני לומדת באולפנה תורנית. ככה שכל הנושא מאוד לא מדובר אז אני לא יודעת איך לומר את זה אבל ננסה.. האמת שמלא זמן אני רוצה לכתוב פה שאלה ורק עכשיו זה יצא לפועל.. אז ככה עברתי כל מיני דברים בשנה וחצי האחרונות. היה לי חברה ממש טובה אבל היה תאקל, בגלל שאני מלא בחברת בנות התאהבתי בה והיא חתכה את הקשר שלנו. היה לי בעיות עם זה, הלכתי לטיפול ניסו לטפל בזה אבל משום מה זה עדיין לא יוצא לי מהראש.. אני לא מצליחה לשחרר ממנה. זה שם אותי במקום שהראש לי לא פנוי לשום דבר, כל היום אני במחשבות עליה למרות שזה קרה מזמן( אולי בגלל שהיא איתי בכיתה ואני כל פעם רואה אותה ונזכרת בהכל..) אז בגלל הקושי אני פשוט בלי לחשוב צופה בפורנו כדי להעביר את הרגש בראותו רגע.. ואחר כך קשה לי עם ההשלכות של זה, עכשיו אני בטיפול בגלל שחויתי טראומה מהצפייה בפורנו ואני לא רוצה להתחתן. כל זה אני מרגישה שאני חווה לבד. החברה הכי טובה שהייתה לי נהיה לי תלות או סוג של התאהבות בה (כמו שרשמתי בהתחלה) ואז זה ממש קשה לי  שאין לי את מי לשתף ולדבר. ויותר מזה, אני מכירה מציאות של שיתוף, של המקום הבטוח- מה שהיה איתה! ועכשיו זה נשבר, היא ממש היא לקחה צעד אחורה ואין לי עם מי להיות.מרגישה בודדה ומתוסבכת עם עצמי יותר מידי. מרגישה יאוש, אין לי מה לעשות עם זה כאילו😶 חוץ מזה אני מרגישה שפספסתי את החיים האמיתיים, הראש שלי עסוק במחשבות 24/7 ואני מפספסת את השמחה, השחרור- כל מה שמעבר לתסבוכים.

השאלה שלי היא מה את ממליצה לי לעשות עם החיים כרגע? לאן להתקדם? מה לנסות לשפר? מה יעזור לי להפסיק עם הפורנו שדופק אותי? איך לדעת לשחרר מהחברה? או אם יש דרך שהיא תחזור אליי והיה לי את מי לשתף? 

תודה!!

 

קראי עוד...

זמן קריאה - 5 דק'

יפעת מלכא
מטפלת באמצעות אומנויות בהתמחות ביבליותרפיה
תשובה:

היי אנונימית

קראתי בצער את השאלה שלך. הצלחתי להרגיש איך את בודדה ומבולבלת, ונמצאת בתחושה שאת במצב שהוא תסבוכת שלא ניתן לצאת ממנה. 

את מחפשת אופני התמודדות עם אבדן של חברה אהובה, במקום השימוש בפורנו שהשתמשת בו על מנת למצוא מענה לבדידות. מצאת לך מענה שבסופו של דבר מזיק לך וגם לא פותר את הבעיה.

בנוסף, מרוב שאת זקוקה לחברה ולתחושת שייכות וקרבה, אולי בנות מרגישות שאת תלויה בהן וזה מבהיל והן מתרחקות. וכך את נמצאת במעין מעגל שבו כל דרך שאת מוצאת כדי להתמודד עם הבדידות- רק מעמיקה אותה. 

אם הבנתי נכון, את נמצאת כרגע בטיפול. האם את משתפת את המטפלת בכל התחושות הקשות שהעלית כאן? 

אם לא- אני מעודדת אותך לעשות זאת. טיפול הוא בדיוק המקום לחשוף את התחושות הללו, בלי חשש שישפטו אותך עליהן או שיעבירו אותן הלאה. שיתוף כזה יכול לתת לך הרגשה שאת קצת פחות בודדה.

אחרי שתפרקי בטיפול את התחושות הללו, תביני אותן וגם את הגורמים לבדידות שלך, תוכלו לחפש יחד, את והמטפלת, פתרונות יעילים ומועילים כדי שתגיעי למצב בו תרגישי פחות בודדה.  

זה תהליך לא קצר ובטח גם לא קל, אבל אני בטוחה שאחריו תהיי במצב אחר לגמרי: תוכלי למצוא אנשים שתרגישי קרובה אליהם, ותמצאי את הכוחות להתמודד עם הנושאים המורכבים שמעסיקים אותך. 

חשוב שתדעי שאת לא לבד- גם אני כאן לשאלות נוספות. 

בהצלחה 

יפעת.  

קראי עוד...
2
2

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, התפתחות אישית, חברות, עבודת ה', וקשר בריא.
2086 16/01/2023 09:24
פניקס

מרגישה בתחרות עם כולן

שאלה:

היי רציתי לדעת מה אפשר לעשות שאני פשוט מרגישה בתחרות עם כולן כל הזמן ואני יודעת ומבינה שכל אדם הוא שונה ולכל אחד יש את המיוחדות שלו אבל אני פשוט מרגישה שאני כל הזמן רוצה לנצח וזה גורם לי לרצות שכל עוד לי לא טוב במשהו אז גם לחברות שלי יהיה ככה ואם הן מצליחות ואני לא אני פשוט לא מצליחה לשמוח בשבילן ההפך אני מבואסת ואני פשוט לא יודעת מה לעשות כי אני שונאת להרגיש ככה וזה נורא מבחינתי שאני מרגישה ככה אבל מה אני יכולה לעשות ונגיד כשמחמיאים למישהי ולי לא אני ישר כזה נפגעת וזה ואני פשוט מרגישה סתם קנאית ואני לא יודעת מה לעשות

ממש אשמח לעזרה

קראי עוד...

זמן קריאה - 01 דק'

אביגיל אריה
טיפול רגשי באמנות ובדמיון מודרך | MA
תשובה:

פניקס יקרה,

פעם טפלתי בקבוצת נערות בנות 15, אחת הנערות, החליטה לשתף במשהו אישי ואמרה דברים דומים למה שכתבת. התפתחה שיחה ואמרתי לה בין השאר שאני בטוחה שכולן מרגישות כמוה רק שלך היה האומץ לשתף… כולן הנהנו בהסכמה!

דבר ראשון, תודה רבה שאת משתפת, ושהיה לך את האומץ לכתוב את מה שכולן מרגישות אבל לא מעזות לומר. 

דבר שני, זה יכול להראות לך שאת נורמאלית לגמרי והכל בסדר איתך. זה אומר שאת אנושית!

קנאה זה רגש טבעי ונפוץ.

מוטל עלינו להתאמץ, להפחית כמה שניתן את הקנאה בחיינו,

אפשר וכדאי לעבוד על המידה הזו, אבל זו עבודת חיים. 

אני מסכימה איתך שזה לא קל לחיות כך, להיות עסוקה כל הזמן בהשוואה ובתחרות.

זה בעצם לחיות כל הזמן "מחוץ לעצמי", לא להיות מחוברת למי שאת באמת אלא כל הזמן לעסוק במה יש לשניה ואין לי.

הדרך הכי טובה לעזור לעצמך היא להתחיל להביט פנימה יותר ויותר ולהפחית מבט החוצה.

 

*להתמקד בטוב שלך, באוצרות שלך, בכל המתנות שה' נתן לך:

למשל לעשות לעצמך מנהג שאת כותבת כל יום תודה על חמש דברים בחייך. 

*לחזק את עצמך בכך שמה שנשלח אליך מהקב"ה, הכי מדוייק לך, אפילו דברים לא נעימים בחייך ולכן גם מה שנשלח לאחרות מדוייק להן וההצלחות שלהן מדוייקות להן ובהכרח לא היו טובים לך!

*הרצון "לנצח" נובע ממשהו שחסר לך בפנים, משהו באהבה שלך לעצמך, 

תחזקי את עצמך בכך שאת ממש טובה ומוצלחת איך שאת עכשיו! כל בוקר תשנני את המשפט "פניקס (?) אני אוהבת אותך כמו שאת" 

אם תקפידי על כך את תראי שזה מחלחל ומשפיע.

בהצלחה יקרה❤️

קראי עוד...
1
3

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
חברות וקשר בריא.
2035 10/01/2023 11:27
מתגברת

חבר בגיל הנעורים

שאלה:אני רוצה חבר. אני רוצה שמישהו יחבק אותי ויגיד לי שהוא אוהב אותי וינשק אותי ושאני אחכה כל היום לראות אותו, אני מרגישה אשמה ולא יודעת למה.. אשמח לעצות          

זמן קריאה - 1 דק'

תמר שפירא
הדרכת כלות וייעוץ זוגי
תשובה:

שלום מתגברת יקרה 🙂

את כותבת שאת רוצה שמישהו יחבק אותך וכו' ותחכי לראות אותו.

הרצון שלך מובן וכל המתבגרים בימינו מחפשים אהבה.

בגיל שלך האהבה מגיעה מהמשפחה כי קשר עם בן המין השני לצורך חברות לא רצוי בגיל כ"כ מוקדם.

הסיבות שונות:

א) הגיל רחוק מגיל חתונה.

ב)לא יודעים לשים גבולות . כי חיבוק ונשיקה בשניה מחליקים לקיום יחסים מלא.

מה אני מציעה לך:

א) למצוא מישהי בוגרת שאת סומכת עליה ותדברי איתה על הנושא.

ב) לאהוב את עצמך ולפנק את עצמך בדברים שמשמחים אותך כשאת לא מקבלת את זה . כל אישה ואפילו נשואה באושר צריכה ללמוד לעשות את זה .

ג) לבלות יותר עם חברות שכיף לך איתם והם מתעסקות בנתינה. כי נתינה נותנת לנותן המון סיפוק ואושר בחיים.

ד) אחרון אבל הכי חשוב להתפלל לה' שיכוון אותך לקבל את מה שאת צריכה כעת בלי להרגיש אשמה. בעיתו ובזמנו יהיה לך גם חבר שיתן לך גם מענה רגשי נוסף.

 

בהצלחה גדולה!

קראי עוד...
1
2

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
התמכרות למסך, זוגיות ואהבה, חברות, פורנוגרפיה, וקשר בריא.
1975 11/12/2022 16:02
מושבניקית

איך להרגיש נוח יותר בשיח עם המין השני?

שאלה:

שלום:) אני בת 20. גדלתי בבית מאוד שמור וחזק, כך שלא יצא לי להיות בקשר עם גברים בכלל, אין לי אחים גדולים או בני דודים כך שלא היתה לי שום תקשורת כל שהיא. בכלל לכל עניין יחסי אישות נחשפתי בגיל מאוחר. לצערי הרב מאוד נפלתי בסרטים, ואני מתביישת לומר שאני מגלה את העולם הגברי דרך זה. כך שאני ברחוב או מסתובבת אני לא מצליחה לתקשר נורמאלי עם גברים או להיות טבעית. הפרצוף שלי מתאבן, אני מרגישה עצבנות, ורק רצון פשוט להבלע ולא להיות. אם אני משוחחת עם מישהוא, שיחה הכי פשוטה וטכנית, זה או שאני עושה פאדיחה ויוצאת מוזרה ואוכלת תסביכים או שאני פשוט לא נחמדה ולא אנושית (ואוכלת תסביכים..). אני לא רוצה להתחתן, גם כשלכאורה מבחינת הגיל- זה הזמן. ואני לא רוצה להשאר רווקה עד גיל מאוחר. אני קצת בלופ, ואני אשמח ממש לעזרה. תודה רבה.
קראי עוד...

זמן קריאה - 1 דק'

נעמה אנסבכר
יועצת נישואין, מגשרת ומרצה לזוגיות למערכות יחסים.
תשובה:

הי יקרה, לפני הכל חשוב לי להגיד לך שאת תחושות החוסר נוחות וחוסר טבעיות בשיח עם גברים שאותה את חווה, מרגישים צעירים וצעירות רבים. בשיח עם בצד השני יש מתח שבד"כ לא קיים באינטראקציות עם נשים.

נקודה נוספת שחשוב להוסיף היא שלפעמים אנחנו מרגישות שאנחנו יוצאות "לא טוב" בשיחה עם מישהו, אבל זו החוויה שלנו ולא בהכרח החווייה שלו. לעיתים עצם הידיעה הזו יכולה לייצר יותר נוחות.

ובאופן מעשי, אם הנושא הזה מטריד אותך הייתי מחפשת פתרונות מעשיים שישפרו את התחושות שלך ואת הנוחות שאת רוצה להרגיש בשיחות מהצד הזה.

כדי לעשות את זה את יכולה ליצור סיטואציות חברתיות שבהן "תתאמני" על שיח עם אנשים אחרים, לדוגמא: מפגשים חברתיים, חוגים/הרצאות שבהם תפגשי אנשים וכו'. אם תבחרי לעשות את זה, מפעם לפעם את תרגישי נוח יותר והביטחון שלך ילך ויעלה.

אפשרות נוספת היא לפנות למישהו שאת סומכת עליו (חברה או משהו דומה) ולשאול אותו מה לדעתו את יכולה לשנות בשיח שלך שיתן לך תחושה טובה יותר. חשוב שזה יהיה מישהו רגיש, שרוצה בטובתך ויוכל לענות ממקום של רגישות והיכרות איתך.

בעיניי הדבר החשוב ביותר שתדעי הוא שתחושה זו ניתנת לשינוי, ושלך יש את הכוח לבחור לעשות מעשה שישפר את הביטחון שלך. את רק צריכה לבחור.

 

בהצלחה רבה!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קראי עוד...
0
0

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, חברות, עבודת ה', ותשובה ותיקון.
1943 14/11/2022 13:20
אני:)

רוצה להשאר דוסית ולא להחשב ל"חננה"

שאלה:

היי רציתילשתף במשהו והייתי שמחה שתעזרו לי

יש לי סוג של חבורה כזאת של חמש  בנות מאיפהשאני גרה שאני כאילו ה'דוסית' וה'חננה' שם אניהולכת יותר בצניעות, מתפללת לא מקללת בלי טיקטוק, לומדתטוב ומוציאה אחלה ציונים וזה לא באמת מפריע לי שאלה ההגדרות שלי חוץ משתי בעיות:

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 01 דק'

אביגיל אריה
טיפול רגשי באמנות ובדמיון מודרך | MA
תשובה:

היי יקרה,

קודם כל אני חייבת לומר שאת גיבורה!💪🏼🏆

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
1
1

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, התפתחות אישית, חברות, ועבודת ה'.
1910 03/11/2022 13:04
פניקס

חברה מושלמת מדי

שאלה:

היי יש לי חברה שהיא כזאת מושלמת כזאת היא יפה ברמות היא אידאליסטית כזאת ומגניבה  שפשוט אני לא מצליחה להיות לידה כל פעם שאני נמצאת לידה אני פשוט מרגישה שזה מוריד לי את הביטחון העצמי בכללי אני כן מרגישה שאני שלמה עם עצמי אבל כל פעם לידה פתאום אני מרגישה שאין סיכוי שמישהו בכלל יסתכל עליי ואני לא יודעת מה לעשות כי אני ממש חא רוצה לקנא ואני יודעת שלכל אחד יש את הדברים הטובים שלו אבל אני פשוט מרגישה שזה ממש הורס לי כלפעם שאני שומעת שהיא מגיעה למשהו ממש אשמח לעצות מה לעשות

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 3 דק'

תמר שאוליאן
מדריכת כלות ומנחת מיניות בריאה
תשובה:

פניקס יקרה!

תודה על השאלה הכנה שלך, שאלה שאני מאמינה שכמעט כל אחת וכל אחד יכולים להזדהות איתה… 

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
0
5

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
התבגרות מינית, חברות, ומיניות והלכה.
1886 14/10/2022 16:01
חד קרן

ידע על המיניות והרגשות כלפי חברות

שאלה:

הי, אז קודם כל תודה על האתר המדהים!

אני מרגישה יחסית תמימה בכל מה שקשור למיניות וכזה מצד אחד אני כן מודעת לזה ואני כן חושבת על זה בכל מיני סיטואציות אבל יש הרבה מושגים שאני לא ממש יודעת מה הם ואני תוהה מה הגבול בעיניינים האלה האם אני צריכה לדעת את כל המושגים או שאפשר לא להבין חלק? והאם זה בסדר שעולה לי הרבה פעמים מחשבות לא צנועות?

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 5 דק'

רחלי ממן
עו"סית ומנחת מיניות בריאה
תשובה:

קודם כל זה מצויין שאת שואלת כאן. בדיוק המקום לברר בו סוגיות בצורה נכונה. 

עם הזמן תפגשי ותלמדי עוד מושגים שקשורים למיניות. זה בסדר שאת עוד לא יודעת את כל המושגים.  היום יש הרבה שיעורים ומפגשים על כך במהלך שנות החטיבה והתיכון. אם יש מושג מסויים המסקרן אותך את יכולה לשאול פה בשמחה ואפשר להסביר. חשוב לדעת, חשוב ללמוד את הדברים בצורה הנכונה. התמימות שלך היא נפלאה ואת יכולה להמשיך ללמוד לאט לאט על מיניות בלי לפגוע בתום. תקפידי ללמוד ממקורות שאת יודעת שהם מתאימים לעולם שלך. 

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
0
1

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
דילוג לתוכן